Przejdź do treści
Home » Blog hidden » DLACZEGO LUBIMY UNIVERSAL STUDIOS

DLACZEGO LUBIMY UNIVERSAL STUDIOS

W Universal Studios Orlando powitała nas sama Merlin Monroe. Jedną z atrakcja  są przedstawienia i gra aktorska która wciąga widza w wyjątkowy świat filmu
Każdy ma w sobie coś z dziecka. No chyba, że nie ma:) Nam się skumulowało od tych co są już tylko dorośli i mamy TEGO bardzo dużo. Powiedzmy to sobie otwarcie – mamy słabość do parków rozrywki:) Zaczęliśmy jeszcze na studiach i ciagle nie możemy się oprzeć dobrej zabawie. Gdzie jak gdzie, ale w USA jest cała masa tego typu atrakcji. Najbardziej znane jest oczywiście miasteczko Disneya – Disneyworld, ale przez lata doczekało się już wielu naśladowców. 6Flags, SeaWorld, Universal Studios to tylko kilka najbardziej popularnych sieciówek z wieloma lokalizacjami w Stanach.  Zdecydowanie jest w czym wybierać i mamy je wszystkie na naszej liście:) Nie tylko my zresztą. Rocznie w USA parki rozrywki odwiedza 150 mln osób. To połowa wszystkich Amerykanów <wow>
Kto nie zna tego symbolu Universal?
Właśnie zakończyliśmy naszą drugą podróż w tym roku do Universal Studios Florida.  Pierwsze skojarzenie z Universal Pictures nie jest błędem. To jedno z największych i najstarszych studiów nagraniowych w Hollywood. Na koncie mają takie kasowe produkcje jak Jurassic Park, Szybcy i Wściekli, Minionki, ET, King Kong, Tożsamość Bourne’a, Mumia, Szczęki czy Powrót do Przyszłości, oraz wiele innych, które zarobiły mniej pieniędzy, ale też są bardzo znane. 
Lista 30 najbardziej kasowych filmów Universal Pictures
Here we come! Czas na relax!
Na początku powstał pomysł, aby plenery filmowe udostępnić zwiedzającym. Tak zaczął działać oryginalny Universal Studios Hollywood, gdzie pierwsi goście byli już w 1915! Przez lata dodano wiele atrakcji w postaci tematycznych kolejek, karuzel, kina 5d, restauracji i sklepów z mydłem i powidłem, ale trzonem nadal były plany filmowe i scenografia związana z produkcjami. Ten park można odwiedzić do dziś w Los Angeles. My jednak byliśmy na Florydzie, gdzie Universal przyjął nieco inną taktykę. Na dużo większym obszarze niż w LA powstały 2 osobne, ale sąsiadujące parki  + park wodny w niedalekiej odległości i + kolejny park w budowie. Pierwszy Universal Studios Florida jest dużo młodszy niż oryginał bo powstał dopiero w 1990 roku. Sąsiedni Universal’s Island of Adventure został dodany w 1999 roku. Od tego czasu do parków dodano 2 części z Harrym : The Wizarding World of Harry Potter – Hogsmeade w 2010 i Diagon Alley w 2014, a także kilka mniejszych atrakcji, łącznie ponad 30. Zasadniczo obiekt na Florydzie jest dużo młodszy, ale niektóre atrakcje mają już 30 lat! Jak ten czas leci. W Orlando również są plany filmowe ale niestety nie są otwarte dla odwiedzających. Można liczyć na tematyczne obszary i atrakcje bazujące na największych hitach Universals, można spodziewać się wielu efektów specjalnych, wspaniałych scenografii i wykorzystania najnowszych technik VR, ale po wizytę na prawdziwych planach zimowych nadal trzeba udać się do Hollywood. 
Scenografie z ulic San Francisco, czy może Los Angeles, sama nie wiem
Pewnie kiedyś się tam wybierzemy, ale na razie jaramy się Universal Studios Florida. Łącznie spędziliśmy tam aż 5 dni i jakoś nie mamy jeszcze dosyć. Nigdy nie sądziłam, że będziemy mogli tam spędzić tyle czasu. Szał! Co więcej całkiem możliwe, że to nie była nasza ostatnia wizyta, bo do maja 2022 mamy ważny roczny bilet wstępu. A jak to się stało, że mamy abonament? Wygrała cena:) Roczny bilet był tańszy niż 2-dniowy bilet do 2ch parków. Wiem, wiem, mogliśmy przecież kupić na 1 dzień do jednego parku. No właśnie nie, to wbrew logice:) I tu kolejna lekcja od Amerykanów odnośnie sprzedaży. 2 parki są oddzielne i można je zwiedzać osobno, ale ich najwieksza atrakcja, czyli kraina Harrego Pottera, jest położona w 2ch parkach jednocześnie. Sprytne! Dodatkowo te 2 części połączone są atrakcją (kolejka Hogwarts Express), z której można skorzystać tylko mając bilet wstępu do 2ch parków…. I jak tu się nie skusić? Wiadomo, większość kupuje bilet do 2ch parków, nawet jeśli będą tam tylko 1 dzień. Uważam, że to sprzedażowy geniusz ułożył taką ofertę:) łatwo przewidzieć schemat myślenia:) zaczyna się tak: chodźmy do parku, kupmy najtańszy bilet na 1 dzień—> oooo, ale tam jest kilka parków, a Harry Potter jest w 2ch, coż najlepiej kupić bilet wstępu przynajmniej do 2ch parków—> w sumie nie obejrzę 2ch parków jednego dnia, a różnica jest już niewielka, może warto kupić bilet do 2 ch parków na 2 dni —-> właściwie to bilet roczny jest niewiele droższy niż bilet na 2 dni, kupmy abonament! Szaleństwo. To już wiecie skąd mamy ten bilet:) ale nie ma co żałować, cieszymy się, że możemy z niego korzystać. A atrakcji jest chyba ze 40!
Po tej wodnej atrakcji byliśmy „trochę” mokrzy…
Po tej byliśmy przemoczeni:)
Suszarka dla ludzi nie pomogła
Można spotkać postacie znane z bajek i kreskówek
Lub wybrać się na wyprawę po Jurassic Park
Można wsiąść do najbardziej zakręconej kolejki w parku.
W jeden dzień i tak prawie nic byśmy nie widzieli:) Bo to miejsce jest ogromne i jak pisałam składa się z 2ch osobnych parków. A nawet z 3ch i do tego budują czwarty. Żeby pokazać skalę, to dla przykładu jednego dnia robiliśmy średnio 25 tys kroków, czyli prawie 20 km. Zaczynaliśmy o 9 rano i nie byliśmy w stanie zostać do końca (zamykali o 8 wieczorem). A mamy już pewną wprawę i zwiedzamy w wersji hard! Raczej byliśmy zorganizowani, mało postoi, jedzenie w drodze, szukaliśmy najkrótszych kolejek (nie stalismy dłużej niż godzina). I w jeden dzień nie ma szans. Realnie patrząc, myślę, że w jeden dzień można zobaczyć główne atrakcje w 1 parku lub bardzo ogólnie 2 parki, przy założeniu, że skupia się tylko na świecie Harrego Pottera i kilku ważnych atrakcjach w innych częściach. 
Świat Harrego Pottera jest dopracowany w szczegółach. maja np swoje własne napoje – tu coś zielonego z czarnymi kulkami co nazywało się Fishy Green Ale. Nazwa mało zachęcająca, ale to chyba mój ulubiony teraz:)
Próbowałam też wyskokowego soku z dyni który z dyni nie był, ale miał chwytliwą nazwę. To wzięłam:)
Detale w architekturze były imponujące. Fani docenią!
Popularne 3 miotły czyli tytułowe 3 Broomisticks znane z serii o Harrym
Zamek Hogwarts potrafi zachwycił. Można zobaczyć go też w środku!
Podoba się nawet w full deszczu
Ulica Pokątną jest zawsze pełna turystów. Uwaga, ten smok zieje ogniem!
Nie sposób opisać wszystkich atrakcji w kilku zdaniach. Najlepiej zobaczyć relację, którą zamieściłam na Youtube. Enjoy!

JESTEŚ TAM? TO PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *