Przejdź do treści
Home » Blog hidden » CZY TO JUŻ ŚWIĘTA?

CZY TO JUŻ ŚWIĘTA?

Mikołaj już jest w mieście:) 
Trzeba przyznać Amerykanom dwie rzeczy. Po pierwsze są mistrzami okazji, dzięki czemu sprzedają więcej, bo przecież zawsze jest okazja, aby cos kupić,… Zresztą o tym już pisałam. Ale po drugie, jak coś robią to z pompą i rozmachem. Wiadomo, w Ameryce nawet słońce jest większe:)  Ostatnio mieliśmy taki „skromny” event zapalenia światełek na głównej ulicy w Chicago Michigan Avenue. Parada na 3 godziny i 15 minutowy pokaz fajerwerków. Dowiedzieliśmy się przypadkiem, a szkoda byłoby stracić takie widowisko:)
W ogóle oni mają tutaj coś z tym paradami. Od kiedy tu jesteśmy widzieliśmy już paradę z okazji Dnia Kolumba (przypominam, że odkrył Amerykę więc jest tu gwiazdą), z okazji Halloween teraz Świąteczna a jutro z jest Parada Indyka. Mają nawet gotowe platformy, podmieniają tylko dekoracje. 
W tym roku jeśli chodzi o dekoracje w Chicago króluje klasyka – choinki i lampki na drzewach. Dodatkowo trawniki są tematycznie przyozdobione – świąteczne dekoracje i bukiety nie miały jeszcze takiej formy – np świątecznej sukienki:) Klimat świąt jest już właściwie od 1 listopada. W jeden dzień dekoracje z Halloween zastąpiono tymi z choinkami. Są świąteczne ryneczki, które nie wiedzieć czemu  w większości są niemieckie.  Niemieckie bombki, ser, glog, bułka z parówką. 

Ryneczek Świąteczny przy Washington Station
A na ryneczku śmierdzące serki:)  ta budka stoi w znacznym oddaleniu od innych a i tak wiadomo gdzie:)
Znalazłam nawet znajome stoisko!
Kolejny ryneczek przy stadionie baseballowym Chicago Cups na Wrigley Field. Jest i popularne sezonowe lodowisko. @0 dolarów za godzinę z łyżwami:)
Pośród całej masy bombek jest trend na ogórki kiszone. Niektóre są naprawdę realistyczne. Ale nie pachną… Czy ktoś mi powie o co chodzi? i po so wieszać ogórki kiszone na choince?
Świąteczne wystawy w sklepach są już od 1 listopada
Są już tez świąteczne spotkania. U nas w budynku swiąteczne testowanie whiskey:)
Marry Christmas HOHOHO!

2 komentarze do “CZY TO JUŻ ŚWIĘTA?”

JESTEŚ TAM? TO PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *