Przejdź do treści
Home » Blog hidden » MAJÓWKA W USA

MAJÓWKA W USA

święto flagi 2020

Majówka w Ameryce? Nieee, przecież tu nie ma dni wolnych z tej okazji. 1 maj to wprawdzie Międzynarodowy Dzień Pracy, ale historycznie data ta została wsparta przez komunistów. Jak mniemam to zaważyło na  tym, że Amerykanie mają swoje święto pracy – Labour Day w pierwszy poniedziałek września. Zatem w Illinois jak i pozostałych stanach wszyscy pracowali. Chciałoby się rzec „poszli do pracy”, ale jakoś to dziwnie brzmi kiedy wszyscy pracują z domu. 3 maj to już typowo polskie święto.  Podobno z tej okazji odbywają się liczne polskie parady w mieście, ale w tym roku wszystko zostało odwołane. Szkoda, tyle nas omija 🙁

Uzbroiliśmy się w maseczki i rowery
Zrobiliśmy sobie majówkę sami. Jednodniową rowerówkę. Zwiedziliśmy Chicago na rowerze. System jak warszawskie Veturillo, tylko amerykańskie ceny:) 3 $ za każde pół godziny. Miło i wygodnie, a rowery całkiem zadbane. I wreszcie dopisała pogoda, chyba ze 20 stopni było. Zrobiliśmy krótką trasę Streeterville-Goose Island – Oz Park – Lincoln Park-Streeterville z przerwą na piknik. Wszystko z zachowaniem odległości:) ale to sztuczne bardzo jest, ludzie nie wytrzymują już w domu, każdy kawałek trawnika zajęty, nie sposób przy takiej pogodzie zamknąć się w piwnicy:)To i my wypełzliśmy. I poszerzyliśmy swoją znajomość Chicago o 2 nowe miejsca:
  1. Goose Island – to sztuczna wyspa na rzece Chicago o wymiarach 2,5 na 0,8 km. Od dawna była to industrialna część miasta, nazywana kiedyś „małym piekłem” ze względu na ilość produkowanego dymu. Dziś jest to nadal mocno przemysłowa cześć miasta ale w znacznie nowocześniejszym wydaniu. Są tam magazyny i składziki, ale wiele terenów zyskało nowe życie w loftowej aranżacji. Pojawiły się tam modne małe browary rzemieślnicze, przestrzenie eventowe i biura w loftach a także imponujący kompleks biurowy Marsa i Wrigley. Mimo zmian, bez roweru ciężko się tam przemieszczać.
  2. Park Oz – a właściwie park Czarnoksiężnika z krainy Oz. Nie wiedziałam, że autor tej książki mieszkał w Chicago w okolicach parku  gdy napisał tą książkę. Na pamiątkę tego faktu zaaranżowano park z postaciami z książki. Mamy zatem figurkę Dorotki i Toto, Blaszanego Drwala, Stracha na wróble i Lwa. Jest też dużo miejsca na trawie , drzew, kwiatów i różnych boisk sportowych. Idealny na piknik i odpoczynek.
plan wycieczki po Chicago na rowerze

Zabieram Was na wycieczkę po Chicago:) Enjoy!JESTEŚ TAM? TO PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *